Publikacja

Poprzednie publikacje pokonferencyjne

Jednym z celów Studenckich Konferencji Starożytniczych jest przygotowanie publikacji pokonferencyjnej. Poniżej przedstawiamy procedurę wydawania ΣΧΟΛΗ oraz nową instrukcję wydawniczą dla artykułów przeznaczonych do publikacji na łamach ΣΧΟΛΗ.

Przy pracy nad artykułami prosimy o stosowanie się do nowych zasad edytorskich: Instrukcja_wydawnicza_Schole.

Termin nadsyłania referatów z XIV SKS upływa 15 lipca 2018 r.

Procedura wydawania ΣΧΟΛΗ

  1. Nadsyłane artykuły stanowią pisemne wersje referatów wygłoszonych na Studenckiej Konferencji Starożytniczej; dopuszcza się przeformułowanie tematu oraz rozszerzenie tematyki. Nie narzucamy minimalnej ani maksymalnej objętości artykułu – w tym względzie zdajemy się na wyczucie autorów.
  2. Autor mailem przysyła redakcji tekst (adres: konf.sks@gmail.com) sporządzony zgodnie z instrukcją wydawniczą ΣΧΟΛΗ umieszczoną na stronie internetowej SKS.
  3. Redakcja samodzielnie pozyskuje recenzję pracownika naukowego, który czyta tekst, nie znając jego autora.
  4. Zewnętrzny recenzent decyduje, czy artykuł może zostać wydrukowany. Poza tym udziela dodatkowych wskazówek co do pisowni nazw własnych, transliteracji czy transkrypcji, dodatkowych źródeł, literatury itp.
  5. Zespół redakcyjny przeprowadza redakcję oraz korektę pozytywnie zrecenzowanego tekstu i odsyła autorowi artykuł wraz z poprawkami w celu autoryzacji tekstu.
  6. Do uwag recenzenta i redakcji prosimy ustosunkowywać się w tym pliku, który nadesłała redakcja i nie usuwać samodzielnie kolorowych zaznaczeń wprowadzonych przez zespół redaktorski. Prosimy też o możliwie szybką autoryzację tekstu. Jeśli autor artykułu pomimo zaleceń redakcji nie usunie podstawowych braków w przypisach (czyli takich, które utrudniają zespołowi redakcyjnemu weryfikację przytoczonych prac, np. brak roku wydania, numeru pisma czy numerów stron wykorzystanej książki), redakcja ma prawo wycofać ofertę publikacji tekstu.
  7. Po otrzymaniu poprawionego tekstu zespół redaktorski dokonuje drugiej redakcji i korekty artykułu. Jeśli nadal wymaga on uzupełnień czy poprawek, zespół redaktorski po raz drugi odsyła autorowi tekst wraz z sugestiami w celu autoryzacji.
  8. Na komplecie zredagowanych artykułów dokonuje się składu tekstu, tzn. nadaje się im postać książki (formatowanie, żywa pagina, spis treści, okładka, nota na czwartą stronę okładki).
  9. Zespół redaktorski sczytuje cały złożony tekst (ew. wprowadza też ostatnie drobne poprawki techniczne).
  10. Następują druk oraz dystrybucja książki. Każdemu autorowi zespół redaktorski dostarcza po jednym egzemplarzu ukończonego tomu.

Pytania oraz wątpliwości prosimy kierować na adres: konf.sks@gmail.com.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s